بازدید از مدارس کشور استرالیا

درباره کشور استرالیا

استرالیا

استرالیا با نام رسمی قلمرو همسود استرالیا (به انگلیسی: Commonwealth of Australia) کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. جمعیت استرالیا ۲۵ میلیون و ۵۱۲ هزار نفر و زبان ملی کشور انگلیسی است در قانون کشور برای آن رسمیتی در نظر گرفته نشده‌است. بیشتر جمعیت استرالیا در حاشیه ساحل جنوبی تمرکز دارد. بومیان استرالیا تا قبل از کشف توسط اروپایی ها از حدود ۶۵۰۰۰ سال پیش در آنجا سکونت داشتند.

استرالیا دین رسمی ندارد و قانون اساسی آن، دولت را از تصویب هر قانونی که بر پایه دین بنا شده باشد منع می‌کند. در سرشماری سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۵٫۸ درصد از استرالیایی‌ها خود را مسیحی، ۳۱٫۳ درصد بی‌دین و ۷٫۳ درصد نیز پیرو ادیان غیرمسیحی معرفی کردند.

پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. او به صورت تشریفاتی و به نمایندگی ملکه الیزابت دوم ریاست دولت را در استرالیا به عهده دارد. در عمل نخست‌وزیر منتخب در کنار دولت و مجلس اداره کشور را در دست دارند.

استرالیا از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعه اتحادیه کشورهای همسود است. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج دربر گرفته‌است. استرالیا همچنین سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه به‌شمار می‌آید که کوچک‌ترین قاره دنیاست.

اهداف

  1. جهانی شدن
  2. فن‌آوریهای ارتباطی و اطلاعاتی
  3. اصلاح بازار- نیاز به انعطاف‌پذیری و شایسته‌سالاری بیش‌تر
  4. بازسازی بازار كار.
شاخص‌های کلان اقتصادی
نوع شاخص شاخص
جمعیت 21292892 نفر
تولید ناخالص داخلی 1237363 میلیون دلار
نرخ رشد اقتصادی 2.3 درصد
درآمد سرانه 55672 دلار
امید به زندگی 82 سال
توسعه منابع انسانی 0.938
شاخص‌های آموزشی
نوع شاخص شاخص
نرخ باسوادی 99 درصد
سرانه آموزشی 21712 دلار
سهم آموزش از تولید ناخالص داخلی 5.1 درصد
سهم آموزش از مخارج دولت 13 درصد
طول دوره‌ی آموزش اجباری 11 سال
درصد دانش آموزان در مدارس خصوصی 25 درصد
تعداد روز تحصیلی در یک سال 196 روز
تعداد هفته‌ی آموزشی در مقطع ابتدایی و راهنمایی 40 هفته
روز آموزشی برحسب دقیقه 293 دقیقه
میانگین تعداد ساعت آموزشی در مقطع ابتدایی در یك سال تحصیلی 959 ساعت
میانگین ظرفیت کلاس در مقطع ابتدایی 23.7 نفر
طول دوره‌ی پیش دبستانی 1 سال
درصد ثبت نام در مراکز خصوصی پیش دبستانی 76 درصد
درصد دانش آموزان دختر در مقطع ابتدایی 49 درصد
حقوق پایه معلمان ابتدایی 55672 دلار
درصد معلمان ابتدایی با سن کمتر از سی سال 2.1 درصد
درصد تکمیل مقطع ابتدایی 97 درصد
استرالیا
چشم انداز

یک استرالیای فراگیر و مولد.

ماموریت

وزارت آموزش و پرورش، خدمات و نیروهایی را کنار هم می‌آورد تا حامی قانونی دولت استرالیا برای آموزش، اشتغال و روابط شغلی باشد. این وزارت‌خانه در مراحل مختلف زندگی افراد اثرگذار است: حمایت و رشد در دوران کودکی؛ ارائه‌ی آموزش باکیفیت در تمامی دوران‌ها؛ تربیت نیروی کار ماهر و با مشارکت بیش‌تر؛ ایجاد محیط‌های شغلی ایمن و جامعه‌ای فراگیر. تمامی افراد این وزارت‌خانه در راستای این چشم‌انداز فعالیت می‌کنند: یک استرالیای فراگیر و مولد.

استرالیا

استرالیا

بازدید از مدارس کشور استرالیا - ۱۳۹۶

این سفر از تاریخ ۲۹ بهمن تا ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۶ به همراه ۲۶ نفر از مدیران و مسئولین مدارس سراسر کشور برگزار شد. مدیران و مسؤولین شرکت کننده در تور آموزشی استرالیا فرصت پیدا کردند تا در این سفر از مراکز آموزشی معتبری مانند دانشگاه پلی تکنیک ملبورن و مؤسسه تیف بازدید کنند و از جاذبه‌های گردشگری این کشور نیز مانند مجلس نمایندگان استرالیا دیدار داشته باشند.